Niedziela, 16 Czerwca 
Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Benon, Budzimir, Jan, Justyna, Ludgarda    
Park biznesu teofilów
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Lokalny katalog branżowy

Pogoda dla Łodzi

Park biznesu teofilów

Firma Budimex SA została wybrana generalnym wykonawcą dla projektu komercyjnego Park Biznesu Teofilów w Łodzi. Planowana realizacja inwestycji rozpoczęła się jeszcze w kwietniu 2010 roku budową pierwszego z czterech budynków biurowych.

Pozwolenie na budowę dwóch należących do kompleksu obiektów tzw. budynku C i D jest już prawomocne. Park, który docelowo będzie oferował ok. 40 tys. mkw. powierzchni biurowej, powstanie w przemysłowej części dzielnicy Teofilów przy ul Traktorowej w Łodzi. Inwestycja należy do spółki celowej funduszu Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ.

Budimex SA jest jedną z największych firm budowlanych na polskim rynku. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa drogowego, ogólnego i ekologicznego. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Inwestorem strategicznym Budimeksu, posiadającym 59,06 proc. akcji spółki, jest Ferrovial, jedna z czołowych firm budowlanych w Hiszpanii o zasięgu globalnym. Spółka zatrudnia ok. 3 tys. osób, a jej roczne przychody przekraczają 3 mld złotych.

Jak powiedział Łukasz Maciak, Dyrektor Inwestycji Komercyjnych „jesteśmy przekonani, że Budimex S.A. wykona powierzone jej prace zgodnie z najwyższymi standardami oraz w sposób terminowy, o czym świadczy m.in. bogate doświadczenie spółki w realizacji podobnych inwestycji biurowych.”

Powierzchnia zabudowy budynku C:  1 088,1 m2.

Powierzchnia całkowita:
- część podziemna               4 996,0 m2
- część nadziemna             10 566,7 m2

Część naziemna – gabaryty:
Długość budynku:                57,4 m
Szerokość budynku:            19,0 m
Wysokość budynku:            39,4 m

Wnętrze budynku zorganizowane będzie wokół trzonu komunikacyjno-instalacyjnego, dookoła którego przewidziany jest pierścień korytarzy o szerokości 1,5m i wysokości 2,65m. Trzon stanowią 4 windy pasażerskie, ewakuacyjne klatki schodowe, szachty instalacyjne oraz zespoły sanitarne i kuchenki przeznaczone do wyłącznego korzystania przez najemców.

Podstawowe informacje techniczne na temat budynku:
Zasilanie budynku z 2 niezależnych pętli energetycznych oraz agregat prądotwórczy zlokalizowany na dachu budynku - to trzy niezależne źródła zasilania, które zapewniają doskonałe i ponadstandardowe zabezpieczenie ciągłości pracy.
System detekcji tlenku węgla w garażach.
System detekcji gazu płynnego.
BMS – system zarządzania budynkiem.
System kontroli dostępu.
System telewizji dozorowej CCTV.
4 windy.

Instalacja przeciwpożarowa obejmująca:
Instalację odgromową
Hydrantową
System sygnalizacji pożarowej – ochrona całkowita, podłączony do monitoringu PSP,
Dźwiękowy system ostrzegawczy
Zabezpieczenie przed zadymianiem klatek schodowych i holi windowych
Przeciwpożarowy wyłącznik prądu (w części nadziemnej i podziemnej).

Park biznesu Teofilów | Teofilów info | teofilow Łódź

 

Wiadomości Polska
  • Pożar hali pod Warszawą. 17 zastępów straży pożarnej w akcji
    W niedzielę, w nowej hali przeznaczonej na warsztat samochodowy w miejscowości Opacz Mała, doszło do pożaru. W akcji gaśniczej brało udział aż 17 zastępów straży pożarnej. - Dym był gęsty i czarny - powiedział w rozmowie z Polsatnews.pl brygadier Tomasz Ciok z Komendy Powiatowej PSP w Pruszkowie.
  • "Państwo w Państwie". Pożar na Marywilskiej 44. Prawdziwi sprawcy pozostają "nieuchwytni"
    Kupcy z Marywilskiej 44 stracili dorobek życia. Hala spłonęła mimo całodobowej ochrony i systemów przeciwpożarowych. Wiele wskazuje na to, że incydent był wynikiem działań dywersyjnych służb rosyjskich. - Ktoś osiągnął to, co chciał, czyli rozgłos – skomentował były oficer polskich służb. Mimo zatrzymania sprawców okazuje się, że zagrożenie nie minęło. Sprawie przyjrzało się Państwo w Państwie.
  • Polska - Holandia na Euro 2024. Relacja i wynik na żywo
    Dziś pierwszy mecz Polski na Euro 2024, czyli czas na starcie Polska - Holandia! Relacja i wynik na żywo spotkania Polska - Holandia na Polsatnews.pl. Polska remisuje z Holandią 1:1. Gola na 1-0 w 16 minucie zdobył Adam Buksa.
Telewizja STTB

Teofilów jesienią
Baza linków