Poniedziałek, 25 Września 
Imieniny obchodzą: Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław    
Aktualności łódzkie
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 372 gości 
Lokalny katalog branżowy

Pogoda dla Łodzi
Park biznesu

Aktualności łódzkie

Wiadomości z kraju i ze świata - wszystko co ważne - WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

 • "Idziemy dalej". Ukraińcy świętują. Zlikwidowali rosyjskiego dowódcę
  W wyniku ataku na kwaterę główną Floty Czarnomorskiej na tymczasowo okupowanym Sewastopolu zginął dowódca Floty Czarnomorskiej wiceadmirał Federacji Rosyjskiej Wiktor Sokołow - poinformowały ukraińskie służby.

 • Nowa jednostka na Bałtyku. Nowoczesny patrolowiec w rękach Straży Granicznej
  To najnowocześniejsza jednostka w polskiej flocie. Morski Oddział Straży Granicznej opublikował nagranie nowego nabytku sfinansowanego przez Unię Europejską. Patrolowiec SG-301 będzie służył na wodach Bałtyku i Morza Śródziemnego, ochraniając zewnętrze granice Unii. Jednostka ma imponujące rozmiary – długość sięgającą prawie 70 m i szerokość 11,5 m. Wielkość ta pozwoli 35-osobowej załodze na wykonywanie zadań na wodzie bez zawijania do portu nawet przez 12 dni. Głównymi zadaniami patrolowca będzie ujawnianie prób przekroczenia morskiej granicy Unii Europejskiej wbrew przepisom czy przeciwdziałanie nielegalnej migracji. W części rufowej znajduje się miejsce do przewiezienia łącznie 250 rozbitków, dzięki czemu jednostka będzie mogła uczestniczyć w akcjach ratowniczych i humanitarnych. Z kolei na pokładzie dziobowym ewakuację medyczną ułatwi certyfikowane miejsce do współpracy ze śmigłowcem.

 • Nowi uchodźcy. Armenia alarmuje
  Do Armenii przybyło już 2906 uchodźców z Górskiego Karabachu - poinformował w poniedziałek w porannym oświadczeniu rząd w Erywaniu. Etniczni Ormianie zostali zmuszeni do ucieczki po tym, jak Azerbejdżan przeprowadził w pozostającym od lat przedmiotem sporu regionie błyskawiczną ofensywę wojskową, odzyskując nad nim pełną kontrolę.

 • Incydent przed siedzibą PiS. Wyszli dwaj rzecznicy. "Przykrywanie afery"
  Rzecznicy klubu PiS i rządu partii Jarosława Kaczyńskiego zakłócili konferencję prasową posłów PO na temat afery dwóch wież. Rafał Bochenek i Piotr Mueller postawili za politykami opozycji naturalnej wielkości zdjęcia członków PO, którymi zajmuje się prokuratura. To był dopiero początek.

 • Pogoda. Rzadkie żółte ostrzeżenie w Wielkiej Brytanii. "Zagrożenie życia"
  Met Office wydało rzadkie żółte ostrzeżenie dotyczące "zagrożenia życia". W ciągu zaledwie kilku dni Brytyjczyków będą nękać gwałtowne i niebezpieczne wichury. Synoptycy twierdzą, że mogą osiągnąć prędkość do 130 km na godzinę, poderwać z ziemi różne obiekty i spowodować przerwy w dostawie prądu.

 • Moje Portfolio - udowodnij sobie, jak wiele potrafisz
  Zidentyfikowanie i nazwanie kompetencji, czyli uświadomienie sobie, co wiemy i potrafimy, często nie jest proste. Szczególnie trudny może być początek tej drogi. Czy jeśli nauczyliśmy się czegoś sami, to może nam się to przydać w dalszej edukacji lub w pracy? Jak to nazwać i jak mówić o tym, aby inni nas zrozumieli i co więcej – zechcieli podjąć współpracę? W tym może pomóc Moje Portfolio, czyli przyjazne i darmowe narzędzie online.

 • Rosyjski dowódca nie żyje. Zginął z rąk Azerów
  Kapitan Ivan Kovgan zginął podczas misji pokojowej rosyjskich wojsk w Azerbejdżanie. Pojazd dowódcy został ostrzelany w Górskim Karabachu.

 • Gdzie na grzyby? "Ludzi brak, jak i grzybów"
  Trwa sezon na grzyby. Choć warunki pogodowe sprzyjają grzybobraniu, miłośnicy leśnych owocników mogą obejść się smakiem. Jak informują grzybiarze, w części lasów pomimo opadów wciąż panują pustki.

 • Chcesz mieć płaski brzuch? Oto prosty sposób
  Płaski brzuch to marzenie wielu osób. Niezależnie od pory roku chcemy go utrzymać, szczególnie latem - kiedy jest więcej okazji do chodzenia w stroju kąpielowym. Często z taką sylwetką kojarzą nam się ćwiczenia, jednak możemy utrzymać płaski brzuch w inny sposób.

 • "Dziewczyny na wybory". Ponad 2 mln z nich nie zabiera głosu. Ten film to apel do młodych kobiet
  W grupie wiekowej 18-39 lat decyzję o udziale w wyborach deklaruje ledwo 55 procent Polek. Kobiety stanowią 53 procent całego elektoratu, a ich głos może okazać się decydujący. Jak zachęcić dziewczyny do wyborów? To pytanie zadała sobie reżyserka młodego pokolenia, 24-letnia Natasza Parzymies. Jej etiuda "Też to słyszycie" to krótki film o ważnych sprawach. Opowiada historię jednego dnia w życiu trzech zupełnie różnych dziewczyn. Dnia, który sprawi, że postanowią wziąć sprawy w swoje ręce i wreszcie spróbować żyć na własnych zasadach. Jak wskazuje Parzymies, ponad 2 miliony dziewczyn w Polsce nie korzysta ze swoich praw wyborczych. – Poczułam, że chcę przypomnieć sobie i swoim rówieśniczkom o tym, jak się liczymy, że jesteśmy. Jako dziewczyny, młode kobiety, jest nas tak dużo, tak różnych, empatycznych i otwartych na świat. Tak ważnych, a tak często pomijanych – mówi twórczyni. Swoją produkcją chce zachęcić dziewczyny młodego pokolenia, żeby ruszyły 15 października do urn. W filmie "Też to słyszycie" zobaczyć możemy aktorów młodego pokolenia, jak i artystów o już rozpoznawalnych nazwiskach. – Najlepiej dociera się do odbiorcy poprzez emocje, a nasz film uderza w najczulsze tony i pokazuje pozornie przyziemne zmagania dziewczyn, które wspólnie muszą stawić czoła przeciwnościom losu. Myślę, że dużo widzek odnajdzie w tych bohaterkach siebie – stwierdza Parzymies. Premiera filmu miała miejsce 24 września na kanale YouTube Nataszy Parzymies. W filmie występują Vanessa Aleksander, Weronika Humaj, Julia Rocka, Sebastian Dela, Hubert Miłkowski, Iza Zabielska oraz Dorota Pomykała i Cezary Pazura.

 • Kobieta przerwała konferencję Janusza Kowalskiego? "Nie jest panu wstyd?"
  Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski (Suwerenna Polska) w poniedziałek zorganizował konferencję prasową przed siedzibą komitetu wyborczego Mniejszości Niemieckiej w Opolu. Polityk Zbigniewa Ziobry mówił, że posłowie Mniejszości nie powinni móc ubiegać się o mandat poselski. Nagle konferencję przerwała kobieta, która głośno wyraziła swój sprzeciw wobec postulatów Kowalskiego.

 • Skandal po wizycie Zełenskiego. Honory dla zbrodniarza. Rosja wchodzi do gry
  Podczas piątkowej wizyty Wołodymyra Zełenskiego w parlamencie Kanady doszło do skandalu - oklaskiwano Jarosława Hunkę, który okazał się być nazistowskim zbrodniarzem. Rosja już zapowiedziała, że będzie żądać wyjaśnień od władz Kanady.

 • Agresja w kampanii. "Hejt może być jeszcze większy"
  W kampanii dochodzi do coraz brutalniejszych sytuacji. Czy jest granica hejtu i ostrości kampanijnej? - Niestety takiej granicy nie ma. Ona jest nieustająco przesuwana. Hejt może być jeszcze większy i obawiam się, że będzie, głównie ze strony PiS - komentował w programie "Newsroom WP" prof. Andrzej Rychard. - Przypuszczam, że efektem tego, niechcianym chyba przez PiS i chyba niechcianym przez opozycję, będzie to, że nie zachęci się nieprzekonanych, by poszli na wybory. Dostają sygnał, że polityka jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Widzą oskarżenia o niemieckość wobec tych, którzy tą niemieckością nie grożą. Mogą utwierdzać się w przekonaniu, że nie chcą w tym uczestniczyć. To jest największe niebezpieczeństwo. Nie tylko dla PiS, ale i dla opozycji. Być może PiS kalkuluje, by zdemobilizować część ludzi, którzy głosowaliby na opozycję. Opozycja z natury rzeczy nie potrafi, i dobrze, że nie potrafi, grać w tej samej lidze brudu i inwektyw, w której gra partia rządząca. Gra się toczy o wysoką stawkę. Ci niezdecydowani to bardzo różnorodna grupa - dodał ekspert, z którym rozmawiał Paweł Pawłowski.

 • Prezes Międzynarodowego Trybunału Karnego Piotr Hofmański ścigany przez Rosję
  Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdecydowało o umieszczeniu prezesa Międzynarodowego Trybunału Karnego Piotra Hofmańskiego na liście osób poszukiwanych - podał portal ria.ru.

 • Rafał Trzaskowski zostanie premierem? Jest jasna wypowiedź
  Czy obecny prezydent Warszawy może zostać premierem Polski? Dotychczas tego typu spekulacje były ucinane. Nie pojawiło się ani jednoznaczne zaprzeczenie, ani potwierdzenie. Rafał Trzaskowski postanowił ujawnić, jakie są wobec niego zamiary.


Wiadomości Polska
Video Teofilów

Telewizja STTB

Teofilów jesienią
Baza linków