Park biznesu teofilów
Firma Budimex SA została wybrana generalnym wykonawcą dla projektu komercyjnego Park Biznesu Teofilów w Łodzi. Planowana realizacja inwestycji rozpoczęła się jeszcze w kwietniu 2010 roku budową pierwszego z czterech budynków biurowych.
Pozwolenie na budowę dwóch należących do kompleksu obiektów tzw. budynku C i D jest już prawomocne. Park, który docelowo będzie oferował ok. 40 tys. mkw. powierzchni biurowej, powstanie w przemysłowej części dzielnicy Teofilów przy ul Traktorowej w Łodzi. Inwestycja należy do spółki celowej funduszu Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ.
Budimex SA jest jedną z największych firm budowlanych na polskim rynku. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa drogowego, ogólnego i ekologicznego. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Inwestorem strategicznym Budimeksu, posiadającym 59,06 proc. akcji spółki, jest Ferrovial, jedna z czołowych firm budowlanych w Hiszpanii o zasięgu globalnym. Spółka zatrudnia ok. 3 tys. osób, a jej roczne przychody przekraczają 3 mld złotych.
Jak powiedział Łukasz Maciak, Dyrektor Inwestycji Komercyjnych „jesteśmy przekonani, że Budimex S.A. wykona powierzone jej prace zgodnie z najwyższymi standardami oraz w sposób terminowy, o czym świadczy m.in. bogate doświadczenie spółki w realizacji podobnych inwestycji biurowych.”
Powierzchnia zabudowy budynku C: 1 088,1 m2.
Powierzchnia całkowita:
- część podziemna 4 996,0 m2
- część nadziemna 10 566,7 m2
Część naziemna – gabaryty:
Długość budynku: 57,4 m
Szerokość budynku: 19,0 m
Wysokość budynku: 39,4 m
Wnętrze budynku zorganizowane będzie wokół trzonu komunikacyjno-instalacyjnego, dookoła którego przewidziany jest pierścień korytarzy o szerokości 1,5m i wysokości 2,65m. Trzon stanowią 4 windy pasażerskie, ewakuacyjne klatki schodowe, szachty instalacyjne oraz zespoły sanitarne i kuchenki przeznaczone do wyłącznego korzystania przez najemców.
Podstawowe informacje techniczne na temat budynku:
Zasilanie budynku z 2 niezależnych pętli energetycznych oraz agregat prądotwórczy zlokalizowany na dachu budynku - to trzy niezależne źródła zasilania, które zapewniają doskonałe i ponadstandardowe zabezpieczenie ciągłości pracy.
System detekcji tlenku węgla w garażach.
System detekcji gazu płynnego.
BMS – system zarządzania budynkiem.
System kontroli dostępu.
System telewizji dozorowej CCTV.
4 windy.
Instalacja przeciwpożarowa obejmująca:
Instalację odgromową
Hydrantową
System sygnalizacji pożarowej – ochrona całkowita, podłączony do monitoringu PSP,
Dźwiękowy system ostrzegawczy
Zabezpieczenie przed zadymianiem klatek schodowych i holi windowych
Przeciwpożarowy wyłącznik prądu (w części nadziemnej i podziemnej).