Czwartek, 27 Czerwca 
Imieniny obchodzą: Maria Magdalena, Władysław, Władysława, Włodzisław    
Remont ulicy Aleksandrowskiej

Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości 
Lokalny katalog branżowy

Pogoda dla Łodzi
Park biznesu

Remont ulicy Aleksandrowskiej

W poniedziałek rozpocznie się remont ulicy Aleksandrowskiej. Wymienione zostaną nawierzchnia jezdni, chodniki oraz przystanki komunikacji miejskiej


Po weekendzie łodzian czekają spore utrudnienia w ruchu. Nie dość, że w związku z zakończeniem wakacji na drogach będzie znacznie więcej samochodów i znowu zaczną tworzyć się korki, to w dodatku rozpoczną się prace na bardzo ważnej trasie - ulicy Aleksandrowskiej.

Roboty będą prowadzone na jezdni północnej (w kierunku Aleksandrowa) na odcinku od ulicy Wareckiej do Traktorowej i od Kaczeńcowej do Szczecińskiej oraz na jezdni południowej (w kierunku centrum) od Szczecińskiej do Bielicowej. Prace obejmą również modernizację skrzyżowań z ulicami: Traktorową, Kaczeńcową, Rydzową.


W poniedziałek utrudnienia najbardziej odczują pasażerowie komunikacji miejskiej. Po przyjściu w miejsce, gdzie zwykle był przystanek, może się okazać, że autobusy już się tu nie zatrzymują. - Przystanki mogą zostać przesunięte o kilkadziesiąt metrów. Związane jest to z ich wymianą i przebudową - tłumaczy Anna Aleksandrowicz z Zarządu Dróg i Transportu.

Kierowcy poważne utrudnienia napotkają od wtorku. Nitka w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego zostanie zwężona. Samochody będą mogły jeździć tylko połową trasy. - Po zakończeniu robót na jezdni północnej analogiczne prace wykonywane będą na jezdni południowej. Następnie wykonawca dokona modernizacji skrzyżowań z ulicami Rydzową, Kaczeńcową i Traktorową - mówi Aleksandrowicz.

- W godzinach szczytu ta trasa się całkowicie zablokuje - ocenia pan Grzegorz, taksówkarz. - Ostatnio naprawiano rury przy skrzyżowaniu z Rydzową i na krótkim odcinku zamknięto dwa pasy. Powstały gigantyczne korki. A teraz, gdy ludzie wrócą z wakacji i zaczną wozić dzieci do szkół, a utrudnienia będą kilkukrotnie większe, będzie paraliż. Najgorsze, że nie ma za bardzo jak tych remontów ominąć. Ulice Traktorowa, Krakowska i Krzemieniecka, którymi można dojechać do centrum, nie przejmą tylu aut.

ZDiT w pierwszym etapie prac nie przewiduje zmian tras pojazdów komunikacji miejskiej. Mogą one zostać wprowadzone pod koniec robót.

Firma wykonująca remont ma go skończyć w 50 dni.

 

 

Remont ulicy Aleksandrowskiej

 

Wiadomości Polska
Video Teofilów

Telewizja STTB

Baza linków